18.8.14

Konkurs literacki

Mamy zaszczyt ogłosić konkurs literacki, który jest organizowany przez naszą stronę z okazji tysiąca obserwatorów.

Na czym będzie polegał? Otóż do przez nas wcześniej napisanego wstępu, trzeba ułożyć ciąg dalszy historii z dowolnym członkiem One Direction.

Prace wysyłamy do 06 września, na nasz e-mail: spis.od@gmail.com. W tytule wiadomości napiszcie "Konkurs literacki", aby łatwiej było nam posegregować maile. W zgłoszeniu prosimy o podanie adresu e-mail, na którym możemy się z wami kontaktować oraz ilość słów waszego dzieła (minimum dwa tysiące!).

W "jury" są administratorzy strony. Przy sprawdzaniu prac bierzemy po uwagę interpunkcję, ortografię i stylistykę.

Nagrody:
Pierwsze miejsce: książka "Siła marzeń. Życie w One Direction".
Drugie miejsce: 5 bransoletek z motywem 1D.
Trzecie miejsce: plakat.

Wstęp:
Był ciepły, sierpniowy poranek. Tego dnia niebo nad Londynem miało przyjemny dla oczu, błękitny kolor i tylko kilka puszystych obłoków odznaczało się na jego niczym niezmąconej powierzchni. Piątka chłopaków oddała się błogiemu lenistwu w ogrodzie jednego z nich, wylegując się na leżakach lub po prostu na soczysto zielonej trawie. Wakacyjny czas w głównej mierze mijał im na zwykłym obijaniu się, przez co wszyscy byli już delikatnie sfrustrowani. Całej piątce z dnia na dzień coraz bardziej zaczęła doskwierać nuda, a co za tym szło, żądza przygód rosła w siłę w każdym z nich. W końcu niczym niezmącony spokój i ciszę przerwał niski, z wyraźnie irlandzkim akcentem, głos.
- Li, nudzę się... Wymyśl co, bo wszyscy tu umrzemy z nic nieróbstwa.- Blondyn poderwał się ze swojego miejsca, z uporem spoglądając w stronę przyjaciela, który wydawał się być kompletnie obojętny wobec słów Irlandczyka. Dopiero kiedy piłka do siatkówki, którą cisnął w jego stronę Horan, opadła na jego brzuch, uniósł głowę i pokręcił nią z wyraźną dezaprobatą.
- Niall daj mi spokój. Nie jestem twoją niańką, nie muszę zapewniać ci rozrywki dwadzieścia cztery godziny na dobę - prychnął Liam jak gdyby od niechcenia, nie kłopocząc się nawet, aby uchylić swoje wciąż przymknięte powieki. Horan westchnął głęboko, po czym zrezygnowany z powrotem opadł na plastikowy leżak.
Przez kilka chwil cała piątka na nowo zagłębiła się we własnych myślach, a cisza ponownie rozniosła się po całym ogrodzie. Nie trwało to jednak zbyt długo.
- Chłopaki wstawajcie! Wpadłem na świetny pomysł! - Louis w sekundę stanął na równe nogi, ochoczo klasnąwszy w dłonie.
- Najpierw powiedz cóż to za fantastyczne wyjście z naszej fatalnej sytuacji, a dopiero potem możemy to przeanalizować i ewentualnie podnieść tyłki i uskutecznić - mruknął wielce elokwentnie Styles, gestykulując przy tym i robiąc teatralne miny, niczym najlepszy aktor.
- Z całą pewnością zechcecie to uskutecznić - odparł zachęcająco, a zarazem nieco tajemniczym tonem, wyraźnie przekonany o wyjątkowości swego pomysłu, posyłając przyjaciołom zagadkowe spojrzenie zmieszane z cwaniackim uśmieszkiem.
Liam, Harry i Niall wyczekująco spojrzeli na Tomlinsona, któremu najwyraźniej nie wystarczyła uwaga jedynie trójki przyjaciół bowiem wciąż uporczywie wpatrywał się w kompletnie niewzruszonego Zayna. Mulat dopiero po kilku sekundach wyczuł na sobie wzrok szatyna, dlatego mozolnie podciągnął się na łokciach i spytał:
- No powiesz w końcu?


Wszelkie pytania prosimy pisać w komentarzach tego posta. Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału, S1D.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz